Kaanetüdruk Maria Teng sai ühel heal päeval aru, et trollibusse on pagana keeruline kaissu võtta, sest nad on liiga suured ja kõvad. Nüüd on pehmed kaisutrollid valmis. Kuula, mida Maria veel teeb!

47. nädal meedias
Selle nädala tegijad on Moana, keedumunad, imikupüree ja lennuplaan lehmadele.

Oh my, millised kleidid!
Naised käisid OhMy kleidisalongis ahhetamas ja poeomanik Sirli Nõmm rääkis neile 50ndate kleidimoest kohe lähemalt.

Kuidas me jõulukinke ostame?
Seekord kogunesid puhvetis Ädu, Kai, Margit ja Anu ja rääkisid ausalt ära, kuidas ja millal nad jõulukinke ostavad, palju raha raiskavad ja kas vahel viltu ka läheb.

Naised asusid turismi edendama! 
Kristi ja Marit avastasid, et on oma senise elu täiesti valesti elanud. Turismi peab edendama, see on edu võti! Mõeldud-mõeldud, nii valmisidki Eestit tutvustavad reisipaketid!
Welcome to Estonia, daamid ja härrad!
 
Mida jõuluks kinkida?

Koostasime pidevalt täieneva jõulukinkide soovitusnimekirja!
Kui Sinagi kirjutad, laulad, joonistad, keedad või meisterdad midagi vahvat, anna meile sellest teada! 




REISIPAKETID NAISTE MOODI!

Paar päeva tagasi helistas Marit mulle äärmiselt vapustatud olekus. Ta olevat saanud valgustuse! See juhtus nii, et ta vaatas koos kalli abikaasaga reisibüroode pakkumisi ja leidis selle siin. Marit mõistis kohe, et valesti oleme oma elu elanud. Mina vaatasin omakorda järele ja sain aru, et Maritil on õigus. Küll aga pole sugugi hilja asja parandada, lohutasin ma Maritit. Päevake nuputamist ja „Naised ei jäta” reisibürool on turule pakkuda kaks reisipaketti! Vaadake ja veenduge, et teie välismaa sõbrad pole midagi niisugust enne kogenud.
Kristi

Welcome to Estonia! Positively surprising.
PAKETT nr.1: Lühike jõulupuhkus Tallinnas.
Hind 3174 eurot, alla 4-kuustele lastele allahindlus 10%! 
Hind sisaldab:
 • Ööbimist ja hommikusööke hotellis (nende hulgas piknikueine mere ääres) 
 • Transfeere lennujaamast linna ja tagasi 
 • Avarat lahtise katusega turismibussi sõiduks Pääsküla raba juurde ja tagasi kesklinna 
 • Matkajärgset liivaküpsist  
 • Lisatasu eest võimalik soetada kõiki paketis soovitatud ekskursioone ja teenuseid. 
Paketi hind ei sisalda lennupileteid, kindlustust ega muid mugavusteenuseid.

PAKETT nr. 2 Pikem jõulupuhkus Eestis.
Hind 6007 eurot, alla 4-kuustele lastele allahindlus 10%!
Hind sisaldab:
 • Ööbimist hotellis ja Tartu hostelis ning hommikusööke hotellis (nende hulgas piknikueine mere ääres) 
 • Transfeere lennujaamast linna ja tagasi 
 • Avarat lahtise katusega turismibussi sõiduks Pääsküla raba juurde ja tagasi kesklinna
 • Matkajärgset liivaküpsist 
 • Väikest üllatust Tartu Emajõevõistluse võitjale 
Paketi hind ei sisalda lennupileteid, kindlustust ega muid mugavusteenuseid.

Tasuta piparkoogid hotelli fuajees. Pilt on illustratiivne.
REISI KAVA:
1. PÄEV
Saabumine Tallinnasse ja transfeer trammiga kesklinna. Koos liigume hotelli, kus külalised saavad end sisse seada. Võimalus kasutada kõiki hotellimugavusi nagu voodipesu, tualettpaber, TV. Lisatasu eest võimalus kasutada fööni. Igas numbritoas on seintel Eesti maalikunstnike reproduktsioonid. Kindlasti soovitame hotelli fuajees imetleda ehitud jõulukuuske. NB! Fuajees tasuta piparkoogid!!! Hotellil on tasuta parkla.
Esimene päev on mõeldud külalistele reisiväsimusest väljapuhkamiseks ja lõõgastumiseks. Hotellil on mainekas restoran, mis pakub oma klientidele nii lõuna- kui õhtusööki 10%-lise allahindlusega. Hotelli taga asuv park on mõnus jalutuspaik, muuhulgas kasvab just seal haruldane pärn.

2. PÄEV.
Taristu sõlmpunkt Balti jaam
Varane äratus ja hommikusöök hotelli buffet´ lauas.
Kell 8 koguneme hotelli ette ja liigume avastama hommikust Tallinna. Jälgime tööleruttavaid tallinlasi. Orienteeruvalt kella 9ks jõuame Toompeale ja vaatame hommikust lipuheiskamise tseremooniat. Lisatasu eest võimalik soetada Eesti hümni sõnad. Edasi liigume rahvusvahelisse taristu sõlmpunkti, Balti jaama.
Kell 10.30-12.30 vaba aeg Balti jaama ja selle ümbruse avastamiseks. Balti jaamas on võimalik jälgida rongide saabumist/väljumist ja saada tuttavaks vaksalihoone lähistel resideeruvate koloriitsete pealinlastega. Piirkond on tuntud ka Tallinna ühe omanäolisema kulinaariakeskusena ja kõik võivad lisatasu eest soetada erinevate rahvuskultuuride suupisteid.


Raeapteegi uks, mille ees on võimalik pilti teha
Kell 12.30 kogunemine ja pidulik sissemarss Nunne tänava kaudu ajaloolisse Tallinna vanalinna. Loomulikult külastame raekoja platsi jõuluturgu, kus igaüks võib lasta reisikaaslasel teha endast foto linna suure jõulukuuse ees. Lisatasu eest endlikepi rentimisvõimalus. Soovitame osta just jõuluturult kohalikke käsitöötooteid, mis sobivad ideaalselt pühadekinkideks kõige kallimatele. Kindlasti teeme korraks peatuse Euroopa ühe vanima tegutseva apteegi ees, kus kõik saavad sisse hingata jõuluhõngu.

Kell 13.00 Näitame ette unikaalse ja populaarse keskaja vaimust kantud restorani Olde Hansa ukse. Kõigil võimalus astuda sisse. Lisatasu eest maitsev lõunasöök. Head isu!

Kell 14 Kogunemine. Teeme rahuliku jalutuskäigu Tallinna esindusväljakule – Vabaduse platsile. Teeme Vabadussõja Võidusamba juures suure ühispildi, mida kõigil on hiljem võimalik endale lisatasu eest mälestuseks ka tellida. Just Vabaduse väljakul liigub palju Eesti avaliku elu tegelasi ja kuna läheduses asuvad nii parlamendi- kui valitsushoone, on suur võimalus näha oma silmaga mõnd riigikogu liiget või koguni ministrit. Vabaduse väljaku ääres võtab meid peale lahtise katusega kahekordne turismibuss, mis viib meid matkale looduskaunisse Pääsküla rappa, kus meid ootab juba toidublogija.
Kell 15 Saabumine Pääsküla rappa ja toidublogija tervitamine. Ühtlasti jätame toidublogijaga ka hüvasti, sest ta ei saa üldse aru, miks ta rappa peaks minema.
Pääsküla raba kaitsealal kasvab tupp-villpea.
Salapärane õhtupoolik Pääsküla rabas. Teeme tervisliku jalgsimatka Pääsküla rabaradadel, muidugi mõista ronime rabatorni, kust hea ilmaga paistab Nõmme suusahüppetorn. Soovitame lisaraha eest rentida taskulambid, mis on abiks infotahvlite lugemisel. Tutvume Pääsküla raba rikkaliku kooslusega. Taimedest kasvab siin näiteks tupp-villpea, ahtalehine põdrakanep, konnaosi ja mürkputk. Loomariigist toimetavad siin kobras, metsvint (talveperioodiks lahkunud), halljänes ja paljud teised. Kuna Pääsküla rabateed on hinnatud ka harrastussportlaste seas, võib juhtuda, et kohtume pimeda peale jäänud kepikõndijaga.

Kell 17 Rabamatka orienteeruv lõpp. Iga osalenu saab kosutuseks liivaküpsise. Kui ilmataat soosib meid talveilmaga, avaneb erakordne võimalus proovida kätt lumekoristustöös raba lähistele jääval väiksel ja turvalisel Jalaka tänaval. Olemas tasuta kasutamiseks lumelabidad, mille huvilised võivad hiljem lisatasu eest päriseks soetada. Valime Kõige Kindlama Käega reisikaaslase, kes saab võimaluse puistata kõnniteele graniitsõelmeid. Lume puudumisel jalutame mööda Männiku teed linna piirini ja jätame endast maha lipukese.
Kell 19 viib lahtine kahekordne turismibuss meid tagasi kesklinna, enne seda on võimalik varuda toidupoolist Männiku rimist, kus on kehtivad hetkel allahindused 82%-lisele taluvõile, jääsalatile ja hambapastale Colgate MaxWhite One. NB! Tasuta õhukesi kilekotte leiab ainult müügisaalist, kassa juurest on need ära korjatud.

Kell 19.30 jõuame tagasi südalinna, kust igaüks saab juba ise suunduda avastama õhtust Tallinna. Soovitame hankida lisatasu eest Tallinna kaart, sest ehkki pealinlased on loomult lahked ja abivalmis, võivad nad mõnikord võõramaa külalistele mängida vingerpussi, mille käigus võtavad kaasa teie käekoti või mobiiltelefoni ja jooksevad minema. Tegemist on lustliku ajaviitemänguga, kus teie peaksite kadunud asjad jälle üles otsima, aga lõbujanused kohalikud valivad alati liiga rasked peidukohad. Väsimuse korral soovitame pöörduda tagasi mugavasse hotelli, kus on hea tegusale ning sündmusterohkele päevale tagasi mõelda.

Vaade piknikualale loodest. Taamal laevad, millele on võimalik lehvitada.
3. PÄEV 
Koguneme kell 8:00 hotelli ees ja sõidame lisatasu eest linna ühistranspordiga Kalamaja linnaossa. Suurepärane võimalus näha tasuta piletisüsteemi kasutavaid tallinlasi. Jalutame mere äärde ja peame maha ühe tõsiselt meeleoluka hommikupikniku.
Iga osaleja saab kehakinnituseks järgneva menüü:
 • sai makraga
 • keedetud muna
 • poolküps banaan
 • Liptoni sidrunitee
NB! Palume varakult teada anda, kes soovib teist tassitäit teed juurde, neile pakutakse saia asemel sepikut makraga.

Tallinna lahe äärne on peatuspaigaks hõbekajakatele. Lisatasu eest võimalik uus tükk makrat soetada. Lehvitame laevadele ja viskame lutsu.
Liigume Lennusadama muuseumi juurde. Lisatasu eest sissepääs muuseumisse.
Suundume vaatama ajaloolist Kultuurikatelt. Lisatasu eest sissepääs Kultuurikatlasse.
Imetleme suurtükitorni Paks Margareeta. Lisatasu eest sissepääs suurtükitorni. 

Paks Margareeta. Lisatasu eest võimalik saada ka fookuses pilt.
Kell 13.00 Koguneme peatuses Linnahall. Need, kes valisid meie PAKETI nr.2 „Pikem jõulupuhkus Eestis” sõidavad transfeertrammiga nr. 2 Tallinna autobussijaama ja sealt juba edasi lisatasu eest kell 14.15 väljuva Tallinn-Võru bussiga Eesti ajaloo- ja haridushälli Tartusse.

Ülejäänud grupp sõidab transfeertrammiga nr. 2 peatusesse „Ülemiste” ja jõuab väikse virgutava jalutuskäigu järel Tallinna Lennart Meri nimelisse lennujaama. Juhime tähelepanu, et lennujaamas on mimeid kohvikuid, poode ja Lotte mänguala. Head kojujõudmist ja kohtumiseni!


Heade mõtete linn Tartu
PAKETT nr. 2 valinud reisijad jõuavad Tartusse kell 16.45. Sirutame pikast istumisest kangeks jäänud konte ja teeme väikse retke mööda Eesti ühe suurima jõe – Emajõe kallast. Kindlasti katsume vett ja püüame ära arvata, mitu kraadi on. Kõige täpsemale väike üllatus!
Sööme kosutava varase õhtusöögi restoranis Atlantis. Lisatasu eest võimalik laenata juurde raha.
Kell 19.00 saabumine kevadel valminud uusehitisse - Hektor Design Hostelisse. Lisatasu eest võimalik ööbida presidendi toas. (Samas toas, kus ükskord magas EV president Kersti Kaljulaid)

Karu Nässu lehvitab
4. PÄEV
Päev Tartus. Igaüks saab nüüd juba ise omal käel võimaluse ülikoolilinnas ringi liikuda ja Tartu vaimu otsida. Enne ärasõitu saame kokku Lutsu tänaval Tartu mänguasjamuuseumi ees, kus akna peal lehvitab spetsiaalselt meie reisigrupile mängukaru Nässu. Lisatasu eest võimalik külastada Tartu mänguasjamuuseumi.
Kell 14.30 saavad soovijad lisatasu eest sõita liinibussiga Tallinnasse, buss peatab Tallinna Lennart Meri nimelise lennujaama ees.
Juhime tähelepanu, et lennujaamas on mimeid kohvikuid, poode ja Lotte mänguala. Head kojujõudmist ja kohtumiseni!


BRONEERI KOHE, SEST KOHTI ON PIIRATUD ARV!
Broneeringud aadressil uudiskiri@naisedeijata.ee
Vaata oma silmaga, kui ägedad need trallibussid on!
Email again: